Elastyczne zaprawy do systemów ocieplania ścian KREISEL

Oferta produktowa firmy KREISEL wzbogaca się o nowe zaprawy do systemów ociepleń: LEPSTYR 210 ELASTYCZNY i STYRLEP 220 ELASTYCZNY.

To dwie zmodyfikowane zaprawy pod kątem zwiększonej elastyczności do wykonywania systemów ociepleń TURBO firmy KREISEL. Dzięki zwiększonej ilości polimerów są bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim posiadają zwiększoną przyczepność do trudnych podłoży i materiałów termoizolacyjnych. Ma to szczególne znaczenie przy montażu styropianu grafitowego oraz tradycyjnych styropianów o zwiększonej twardości, czy też styropianów tzw Aqua. Styropiany te mają powierzchnię, do której tradycyjne zaprawy mają pogorszone przyczepności w przeciwieństwie do tegorocznych nowości: LEPSTYRU i STYRLEPU ELASTYCZNEGO. Dzięki temu każdy wykonawca ma pewność, że montowana termoizolacja ma wysoką przyczepność.

Przyczepność i wytrzymałość ma też niebagatelne znaczenie w miejscach, gdzie stosowanie łączników mechanicznych nie jest zalecane lub też gdy system ociepleń został zaprojektowany z połączeniem tylko klejowy. Należy wspomnieć, że zaprawa STYRLEP 220 ELASTYCZNY wykorzystywany jest nie tylko jako zaprawa klejąca, ale też jako zaprawa do zatapiania siatki, co czyni go bardzo uniwersalnego w stosowaniu. W przypadku tej zaprawy elastyczność ma też duże znaczenie dla tych budów, gdzie system ociepleń będzie wykończony tynkiem po kilku miesiącach. Zaprawa ta jak wspominaliśmy ma zwiększoną odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Zaprawy LEPSTYR 210 ELASTYCZNY i STYRLEP 220 ELASTYCZNY nadają się do:

  • styropianu tradycyjnego
  • styropianu grafitowego
  • styropianu o zwiększonej twardości (podłogowego)
  • styropianów o zmniejszonej nasiąkliwości (typu „Aqua”)

Główne cechy:

  • wysoka elastyczność
  • wysoka przyczepność
  • wysoka wytrzymałość.