Aquaszczel 820

Często remontując łazienkę, odnawiając taras lub balkon można usłyszeć o tzw. szlamach uszczelniających, czy też izolacjach polimerowo- cementowych. Czym one są i  jaka jest ich funkcja?

Masy uszczelniające to wyroby na bazie cementu i polimerów.  Mogą być jednoskładnikowe, jak i dwuskładnikowe. Te pierwsze przed użyciem mieszamy z wodą, a drugie, mieszamy poprzez połączenie obu składników. W większości wypadków wykorzystywane są jako izolacje podpłytowe i pełnią bardzo istotną funkcję, bowiem zabezpieczają powierzchnię ścian, podłóg, tarasów i balkonów przed wodą, wilgocią. Najbardziej uniwersalnym produktem w tym segmencie jest dwuskładnikowy AQUASZCZEL 820 . Jest odporny na działanie wody tak samo jak izolacje bitumiczne, a dodatkowo po nałożeniu stanowi dobrą powłokę do tego, aby przykleić na nią płytki. AQUASZCZEL jest wysoce elastyczny, potrafi mostkować duże rysy w podłożu nawet do 1,5mm. Jego zastosowanie to nie tylko tarasy czy balkony. Powszechnie stosuje się go jako izolację basenów oraz jako hydroizolację fundamentów. Produkt ten to także idealne rozwiązanie do wnętrz. Może zastąpić folię w płynie oraz jest niezastąpiony do wykonania hydroizolacji brodzików ukształtowanych na podłodze.

Nie należy zapominać, że jak każda izolacja musi być wykonany minimum dwuwarstwowo tak, aby dokładnie pokryć całą powierzchnię. Pierwszą warstwę zaleca się nakładać twardą szczotką, silnie wcierając ją w powierzchnię jastrychu.