Nowości KREISEL

Wraz z przyjściem lata, ofertę firmy KREISEL uzupełniło kilka specja-
listycznych zapraw budowlanych. Do grupy zapraw murarskich dołączył POZMUR 117, a grupa jastrychów wzbogaciła się o BETON B-30 446. 

POZMUR 117  to specjalistyczna zaprawa murarska o wytrzymałości na ściskanie sięgającej aż 15MPa. Idealnie sprawdza się w przypadku murowania ścian fundamentowych oraz konstrukcyjnych. Przeznaczona przede wszystkim do murowania bloczków betonowych, a także cegieł, szczególnie tych wymagających od zaprawy wysokich wytrzymałości mechanicznych. Po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporna, do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, do konstrukcji murowych pod ziemnych jak i nad ziemnych. Obecnie oprócz tej zaprawy, dostępne są już na rynku: zaprawa murarska POZMUR 116 o wytrzymałości 10MPa na ściskanie i podstawowa zaprawa murarska POZMUR 115 o wytrzymałości 5MPa.

BETON B-30 446 jak sama nazwa wskazuje jest suchą mieszanką, która po stwardnieniu osiąga nawet 30MPa wytrzymałości na ściskanie. Produkt ten idealnie sprawdza się podczas licznych prac na budowie, ale także przy remontach domów, mieszkań oraz drobnych prac w ogrodzie. Zaprawą tą można zakotwić słupki ogrodzeniowe, wylać drobne elementy betonowe, naprawić wylewkę betonową, czy też przygotować jastrych cementowy. Beton B-30 wykorzystywany jako podkład podłogowy można stosować przy warstwach związanych z podłożem, na warstwie rozdzielczej, jak również w systemach ogrzewania podłogowego. Może być stosowany na balkonie i tarasie, znajdzie też zastosowanie w ogrodzie, np. przy wykonywaniu fundamentów pod architekturę ogrodową, np. pod grilla, wiatę garażową, altanę. Po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporny.