Wylewki samopoziomujące KREISEL

Podkład podłogowy - wylewka to jeden z najistotniejszych elementów w budynkach .Stanowi o wytrzymałości i nośności warstw wykończenio-
wych, czyli posadzek. Dlatego niezwykle istotnym jest odpowiedni ich dobór za względu  na wytrzymałości oraz stosowane wykończenia.

Parkiety, płytki czy panele wymagają dobrze wyrównanego podkładu. Naj-
lepiej sprawdzą się w tym przypadku wylewki samopoziomujące.Stosujemy je w niewielkich grubościach kilku czy kilkunastu milimetrów, do tego celu najlepszym będzie RENOGRUNT 410. Wylewkę tą stosujemy w warstwach od 2 do 20mm. Po jej wylaniu już po 5 godzinach w odpowiednich warunkach możemy na nią wejść.

W przypadku konieczności wylania większych grubości, najlepiej użyć RENOGRUNT 411, (stosowany jest w zakresie od 5 do 35mm). Jeżeli istotna jest szybkość wiązania, proponujemy RENOGRUNT 412, wylewkę na którą już po 2 godzinach możemy wejść, a po 24 godzinach przystąpić do przyklejania płytek. Czas wiązania ma niebagatelne znaczenie przy prowadzeniu prac w ciągach komunikacyjnych, gdzie pomieszczenie musi być szybko oddane do ruchu pieszego. Wylewki 411 i 412 w swoim składzie posiadają włókna zbrojące wydatnie wpływające na wytrzymałości mechaniczne (np. na ściskanie 30MPa).

Wszystkie wylewki z linii RENOGRUNT to masy na bazie cementu, dzięki czemu oprócz wysokich wytrzymałości otrzymujemy dodatkowo odporność na działanie wody. Ma to duże znaczenie w łazienkach, kuchniach i innych miejscach gdzie może być działanie wilgoci.

Przy wyrównywaniu podłoża wylewkami samopoziomującymi bardzo ważne jest ścisłe trzymanie się reżimów technologicznych:

  • zachowanie odpowiednich temperatur stosowania (od +5 do +25̊C),
  • dozowanie wody zgodne z zapisami na opakowaniu,
  • odpowiednie przygotowanie podłoża (oczyszczenie, zagruntowanie odpowiednio dobranym środkiem).

Warto wspomnieć, że podłoże musi posiadać odpowiednią nośność, niska jego wytrzymałość często skutkuje odspojeniami wylewki samopoziomującej. Dokładny sposób użycia produktu znajduje się na opakowaniu oraz w karcie technicznej wyrobu.

Wstecz

 

06.02.2017